Jeździectwo to pasja u ludzi w różnym przedziale wiekowym. To nie tylko dobry sposób zabawy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że jazda konna ma dobry wpływ na życie. Jak w każdym sporcie wzmacniamy różne partie mięśni, ale także poprawiamy naszą sylwetkę. Ma to także wpływ na nasze zdrowie, dzięki czemu możemy uniknąć rozmaitych dolegliwości.

Ma to odniesienia nie tylko na nasz rozwój, ale również zdrowie psychiczne i fizyczne. Zarówno czynności wykonywane przy koniach, jak i sama jazda konna znacząco wpływa na nasz układ krążeniowy, zmniejszając przy tym ryzyko chorób serca. Gdyby zagłębić się w ten temat jeszcze bardziej dowiemy się, że wysiłek przy tej pracy pozwala utrzymać nie tylko nasze ciało w odpowiedniej kondycji, ale poprawia trawienie oraz działanie wątroby. 

To także dobre rozwiązanie dla kobiet! Jeżdżąc konno rozluźniamy mięśnie, przez co zmniejszamy ich napięcie, więc jest to dobrą alternatywą na bóle miesiączkowe.

Jeździectwo wpływa na nas pozytywnie pod każdym względem. Kolejnym argument jest lepsze samopoczucie. Po takim ciężkim wysiłku podnosi się poziom endorfin, dlatego po treningu jesteśmy odprężeni. Dodatkowo świetnie oddziałowuje na stres, a długie chwile przebywania na świeżym powietrzu świetnie nas dotlenią. Czas spędzony w towarzystwie konia, absolutnie nie jest czasem straconym. Jego towarzystwo jest dobrym rozwiązaniem na słaby nastrój, to dobry przyjaciel, który potrafi odczytać każde nasze emocje!

Więc kto wie? Może to czas, abyś i ty spróbował swoich sił w jeździectwie?

Podobne posty: