Czym jest dla nas ekologika? Ekologia to nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem struktury ekosystemów oraz oddziaływań między organizmami a ich środowiskiem.

Ekologika natomiast to styl życia sprzyjający dobru środowiska naturalnego. Ekologicznie zachowamy się biorąc ze sobą wielorazową torbę na zakupy, gasząc światło w nieużywanym pomieszczeniu czy wybierając spacer zamiast jazdy samochodem. Segregacja śmieci oraz ich minimalizacja, rezygnacja ze spożycia mięsa, ograniczenie śladu węglowego… Ekologika to wszystkie drobne gesty, które wprowadzane w życie przez coraz większą liczbę osób przyczynią się do ratowania planety. Bo jej stan, to nie ulega wątpliwości, jest zatrważający. Przez zużycie wody i dóbr naturalnych na świecie panują susze.

Gleba i atmosfera zatruwana jest chemikaliami i zanieczyszczeniami. Jeśli każdy z nas uświadomi sobie ten stan i myśląc ekologicznie, choć w niewielkim stopniu przyczyni się do ratowania Ziemi, być może niedługo będziemy mogli poczuć się tu bezpieczniej. Zachowujmy się ekologicznie, uczmy tego innych, dbajmy o czyste i zdrowe otoczenie a nasza planeta na pewno nam się odwdzięczy!

Więcej możesz zobaczyć w dziale środowisko:

https://komorebi.com.pl/category/nasza-planeta/srodowisko/

Podobne posty: