Medytacja uważności nazywana często mindfulness to medytacja dla początkujących jak i tych, którzy nie pierwszy raz zagłębiają się w swój umysł.

To praktyka uważności pozwoli Ci być bardziej świadomym swoich myśli, i spojrzeć na nie z punktu widzenia obserwatora, a nie uczestnika czy też autora.

Uważność jest cechą, która przydaje się na co dzień, gdyż pozwala dostrzec nasze stany emocjonalne i obserwować je z otwartym i ciekawym umysłem, dzięki czemu możemy nawiązać prawdziwy kontakt z samym sobą.

To bezpośrednie doświadczanie tego co dzieje się tu i teraz – w naszym ciele i w naszym umyśle. Podczas tej praktyki minfulness (trening uważności) będziemy skupiać się na oddechu i obserwować go.

Weź zatem głęboki wdech i… daj się poprowadzić ♥ Jako że umysł jest pięknie wyciszony, serdecznie polecam przejść do sesji medytacyjnej (część IV).

Te medytacja jest częścią godzinnej praktyki jogi. Wszystkie filmy z serii praktyki godzinnej, możesz łączyć tak naprawdę dowolnie, tworząc sesję zarówno 20-minutowe jak półgodzinne, 45-minutowe czy własnie pełną godzinę praktyki 🙂

Aby jeden film następował po drugim, stworzyłam playlistę, która już teraz możesz zapisać u siebie, abyś nie musiał za każdym razem włączać kolejnego filmu – same będą się odtwarzały 🙂

Mam nadzieję, że pomysł Ci się spodoba i będziesz do mnie wracać! 🙂

MUSIC: EpidemicSound.com

Autor: Małgorzata Mostowska

Podobne posty: